MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ

Nuri SOKULLU (Mavi Jeans)

Arge-Mas’tan önce işletmemizin bir gün önceki durumunu raporlayabiliyorduk. Ancak sorunların farkında olamıyorduk. Müdahale edemiyorduk. Şimdi ise canlı yayında her kişinin veya makinenin performansını izleyebiliyoruz. İşletmenin verimliliği %15 civarında attı. 

Oğuz AÇIKGÖZ (Ünlü Tekstil )

“AR-GE MAS bana ilk anlatıldığında sektördeki çok önemli bir boşluğu dolduracağından emindim. Sektörde saygı duyulacak çok çeşitli verimlilik takipleri yapılıyor olmasına rağmen ilk defa bu program tam anlamıyla verimliliği anlık ölçebilir hale getirdi. Anlık ölçebilmenin yanında üretimdeki her bir unsuru, makineciden, bant şefine, üretim müdüründen genel müdüre verimliliğin içerisine dahil etti. Her çalışan kendi verimini, yaptığı operasyon adedini, varsa hakettiği pirimi önündeki cihazdan o anda görebiliyor. Böylece bandın belli bir dengede gitmesi ve zaman kayıplarının önüne geçilmesi sağlanıyor. Asıl önemlisi üretimin ana unsurları-makineciler-edilgen bir yapıdan etken bir unsura dönüşüyor. Böyle bir yapıda verimliliğin artması kaçınılmaz hale geliyor.

Yaklaşık bir buçuk yıldır kullandığımız program bize verimlilikte eşik atlattı. Firmamızda kollektif bir verimlilik takip anlayışı oluştu. En güzeli; getirdiği kolaylıklar ve takip imkanları sayesinde üretimde herkes tarafından benimsendi. İşletmemizde artık herkes burada geçirdiği zamanı verimli geçirmeyi hedefliyor ve bunu içten gelerek yapıyor. Bütün bunların yanında kırtasiye giderimizin önüne geçerek bize tasarruf sağladı. Zira artık her bir operasyon için yüzlerce binlerce ve saatlerce basmak zorunda kaldığımız barkotlardan kurtulduk. Verimlilikle ilgilenen bölümümüz kırtasiye işlerinden ana işlerine yani verimliliğe yöneldiler.

AR-GE MAS, Türkiye’de sektör için bir şanstır ve sektörün rekabet imkanını kesinlikle arttıracaktır. Doğru kullanıldığında çalışanın, işverenin ve müşterinin memnun olacağı bir yapıyı işletmeye sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Programın daha da geliştirilmiş yeni versiyonları en büyük beklentim ve umudumdur. ARGE BILISIM’e böyle bir programı sektöre kazandırdığı için teşekkürü borç biliyorum.”

Şenol ATALAY (Ototrim Otomotiv)

Arge Bilişim, firmamıza ticari mal satmaktan çok işleyişimize uygun, esnek modüller, çözümler ortaya koymaya odaklanmıştır. @rge-CMAS’ı kullanmaya başladığımızdan bu yana satınalma siparişlerimizden başlayarak bütün üretim operasyonları dahil anlık olarak üretimimizi, ürün ve sarf malzemelerimizi takip edebilir hale geldik.

Arge Bilişim ekibi tarafından yapılan yazlımın isteklerimize en uygun hale gelmesi adına sarfettikleri çaba ve ihtiyaçlarımıza en uygun hale getirebilmeleri adına gerçekleştirdikleri özel uğraş ve sonrasındaki destekleri son derece özenliydi. Emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Fatih GÜRSES (Gülbebe Tekstil)

“AR-GE MAS çalıştığımız ilk günden itibaren gözle görülür bir şekilde verimlilik ve organizasyon geliştirme üzerine etkileri çok olumlu olmuştur.
Program üzerinde modüller eklenerek sürekli ve faydalı gelişimler sağlanabilmektedir.

Programın yazlımcıları ve teknik ekibi tecrübeleri ve bilgileri sayesinde, üretim alanında uygulmama yapılırken tüm firmalara yol gösterici ve yeni fikirler üretici, başarılı bir kurum oluşturmuşlardır.

Ölçemediğimiz şeyleri değerlendiremeyiz, geliştiremeyiz. Bu program üretimin her alanında kolay uygulanır bir ölçüm mekanizması kurmaktadır.
Şimdiye kadar aldığımız yüksek fayda ve uygulamada aksamayan süreklilik kurumun güleryüzü donanımı işbirliği ile birlikte daim olacaktır.

Metin BABACAN (As Ortakçı – Cam & Ayna İşleme Tesisi)

Firmamızda yaklaşık 2 sene önce kurulmuş olan barkod sisteminden çok memnunuz. Sistem sayesinde operatörlerimizin kaç dakikada kaç metretül(m2) işçilik yaptığını,operatörün kaç dakika molada olduğunu,kaç dakika makine başında olduğunu, makinesinin arıza durumunda o an hangi durumda olduğunu ve performansının ne kadar olduğunu hepsini çok rahat bir şekilde, sistem bize takip edebilme imkanı sunuyor.

Aynı zamanda Depolarımızda yada üretim kısmında ne kadar bekleyen yada işçiliği biten ürün varsa bunların hepsinin adetlerini yada metretüllerini(m2) bize anında online olarak gösterebiliyor. Sistem sayesinde çalışanlarımızın giriş çıkış saatleri kayıt olup mesai saatleri de işçiliklere eklenebiliyor.

Şuanda kadar sistemle ilgili büyük bir problem yaşamadık ve bize gerçekten çok kolaylık sağladı. Bizden kaynaklananda olsa ufak tefek sıkıntılarda ise firma ile anında e-posta ya da telefon yoluyla irtibat kurup problemin en kısa süre içerisinde giderilmesi bizi daha da sevindiriyor.

Bunun için ARGEBİLİŞİM’e ve Zarif AYLUÇTARHAN’a çok teşekkür ediyoruz.

Mine DALAK( Ozon Tekstil)

Köy kadar küçülmüş olan dünya da kar edebilmek hatta hayatta kalabilmek için fiyatların önceden belli olduğu piyasada maliyeti düşürmekten başka çözüm yolu görülmemektedir. Emek yoğun olan bütün firmalarda maliyeti minimize etme faaliyeti de ancak personel verimliliklerini arttırmakla mümkündür. Arge Bilişim danışmanlığı ve ARGE-MAS sistemiyle verimlilik oranımızı görmekteyiz ve bunu en hızlı bir şekilde artırmayı sağlamış bulunmaktayız. En etkili motivasyon aracı olan primi bu sistemle uygulayarak verimlilik oranları doğrultusunda adaletli ücretlendirme sistemini uygulamaktayız. Teşekkürler.

Sarp AKIN( Akın Brode)

2005 ten bu yana MRP çözümlerimizde bize tüm desteğini veren ARGE BİLİŞİM ; üstün servis kalitesiyle karşımıza çıkan yazılım sorunlarımızı çözmüştür. Büyümemize ve servis kalitemize yardımlarından dolayı ARGE BİLİŞİM ailesine teşekkür ederiz.