Arge Bilişim;

Kurulduğu 2002 yılından beri üretim fabrikalarında, Yalın ve Dijital dönüşüm ile verimlilik ve kalite geliştirmektedir.

Daima artmakla beraber, şimdiye kadar Dünya’da 7 ülkede, 200’den fazla müşterisine ürün ve hizmetlerini sunmuş öncü ve uluslararası kuruluşlardandır.

Endüstri, bilgisayar ve elektronik mühendisliği bilim dalları tekniklerini kullanarak geliştirdiği üretim felsefesini, Yalın ve Dijital dönüşüm ile harmanlayarak üretim yapan firmalarda (fabrikalarda) verimlilik ve kalite geliştiren bir ar-ge firmasıdır.

Elektronik mühendisleri ile veri toplama terminalleri (endüstriyel IOT) geliştirir, bilgisayar mühendisleri, MES (Üretim Yönetim Sistemi) / MOM (Üretim Operasyon Yönetimi), WMS (Depo Yönetim Sistem), ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımları geliştirir ve endüstri mühendisleri ise bu IOT ve yazılımları da kullanarak, fabrikalarda verimlilik ve kalite geliştirme çalışmaları gerçekleştirir.

Ölçmeden yönetilemez, izlenebilir olmayan üretim ise ölçülemez bilinci ile fabrikalarda sırasıyla izlenebilirlik, ölçülebilirlik ve yönetilebilirlik inşa eder. Verimlilik ve kalite geliştirmenin en önemli ve temel unsuru olan yönetilebilirliği böylece sağlar.

Her bir fabrikaya uygun dönüşüm stratejisini belirler. İzlenebilirliği, Yalın dönüşüm araçları ile inşa eder, kendi üretim felsefesine Yalın Üretim ve Dijital dönüşümü entegre ederek hizmet ve araçlarını uygular. Böylece fabrikada verimlilik ve kalite geliştirir.