Verimlilik ve Kalite Geliştirme Projeleri

Mobilya

Anasayfa » Çözümler » Sektöre Göre »Mobilya

ARGE-MAS

MES

@rgeMAS, üretim yönetim yazılımlarının tüm modüllerini içeren, real-time çalışan, zengin raporlamaya sahip bir üretim yönetim yazılımıdır.

 

@rgeMAS, verimlilik ölçme, OEE ölçme, kalite ölçme, real-time üretim takibi, prim sistemleri, makine bakım ve onarım, kestirilebilir bakım, planlama ve maliyet modülleri içermektedir.

 

@rgeMAS, Arge Bilişimin geliştirdiği donanımlar yardımıyla barkod ve RFID temelli olarak real-time çalışmaktadır. Böylece; real-time verimlilik ölçme, real-time OEE ölçme, real-time kalite ölçme, üretim takibi, prim sistemleri, makine bakım ve onarım ve kestirilebilir bakım modülleri gerçek zaman da çalışmaktadır.

 

@rgeMAS, danışman, donanım ve yazılımcı kadrosuyla, müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre geliştirilip şekillendirilebilmektedir.

@rgeMAS kolay kullanılabilen, kullanıcı dostu bir üretim yönetim sistemidir.

 

MRP

 

@rgeMRP, siparişten sevkiyata kadar tüm üretim süreçlerinin takip edilmesini sağlayan bir malzeme ihtiyaç planlama yazılımıdır.

 

@rgeMRP çok güçlü model ve malzeme tanımlama , ön maliyet oluşturma,  ürün ağacı, sipariş, planlama,  satınalma, stok yönetimi, sevkiyat ve maliyet modülleri içermektedir.

 

@rgeMRP de bulunan renk-beden matrisi tabanlı sipariş girişi ve bu siparişin modeline göre ürün ağacı tanımlama modülü oldukça kullanışlıdır.

 

@rgeMRP danışman ve yazılımcı kadromuz  tarafından, müşteri ihtiyacına göre şekillendirilebilmektedir.

 

@rgeMRP kolay kullanılabilen, kullanıcı dostu bir yazılımdır.

requirements
veri-toplama-terminalleri

Veri Toplama Terminalleri

 

Arge Bilişim’in donanım geliştirme mühendisleri,  real-time veri toplamak için üretime özel veri toplama terminalleri geliştirmektedir.

 

Arge Bilişim’in geliştirdiği veri toplama terminalleri endüstriyel olup üretim ortamına dayanıklıdır.

 

Arge Bilişim’in geliştirdiği veri toplama terminalleri, kablolu ve kablosuz güçlü haberleşme protokolleri içermektedir. Terminaller uzak mesafelerde de haberleşebilir.

 
 

Danışmanlık

 

Arge Bilişim, endüstri mühendisleri kadrosuyla fabrikalara verimlilik ve kalite geliştirme danışmanlık hizmeti vermektedir.


Mühendisler iş ve zaman etüd yöntemleri, mühendislik departmanı kurulumu, verimlilik odaklı yerleşim planı çizimi, izlenebilir ve ölçülebilir bant kurulumu, darboğaz yönetimi, kalite odaklı ürün üretimi, verimlilik ve kalite ölçme ve prim sistemleri kurma konularında uzmandır.


Arge Bilişim, endüstri mühendisleri kadrosuyla yurt içi ve yurtdışı bir çok projede çalışmakta ve müşterilerinin fabrikalarında verimlilik ve kalite büyük ölçüde geliştirmektedir.

danişmanlik